Karakter boyutu :
Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

Tarih 30 Haziran 2016, 17:40 Editör tula basın

ÇOCUKLARI ALLAH SEVGİSİYLE YETİŞTİRMEK!..

Çocuğumuzu Rabbimizin sevgisiyle yetiştirme gayreti içinde yetiştirelim. Evladımız, Allah’ın: Seven, koruyan, affeden, merhametlilerin en merhametlisi olan, cezadan çok ödüllendiren azamet sahibi bir yaratan olduğunu öğrenmelidir.

Bazı aileler; maalesef Allah korkusunu yanlış bir terbiye aracı olarak kullanmakta ve bu korkuyu; ‘’Söz dinlemeyeni Allah taş yapar!’’ Yine ‘’Yemeğini yemeyeni cehennemde yakar’’, ‘’Yalan söyleyenin dilini keser!’’ gibi cümlelerle çocuğun kafasına sokmaya çalışmaktadırlar.

İşte bütün bunların sonucunda, çocukta yanlış bir ilah kavramı tasavvufu oluşmakla kalmaz, aynı zamanda sürekli günahlarından dolayı kendini suçlayan ve aşağılayan bu çocuğun ruh sağlığı da bozulur.

Çocuğumuzun sorularını basit, fakat doğru ve sade bir dille cevaplamalıyız. Allah’ın esirgeyen, bağışlayan, her şeyi yaratan ve bizleri koruyan tek ilah olduğunu çocuğa anlatmalıyız.

Aşağıladığımız Allah sevgisi, her türlü güçlüğü yenmede ona yardımcı olacaktır.

Bir başka husus da, çocuklarımızla birlikte gezilere, köylerimize çıkarak tabiat güzelliklerini onlara göstermeli ve kainatı onlara tanıtmamızdır. Gökyüzünü, bulutları, ağaçları ve hayvanları beraber seyredelim. Çocuğumuzla tüm bunların nereden geldiği hakkında konuşalım. Hayvanları tanıtarak Rabbimizin çeşitli yarattıklarını göstererek, o’nun büyüklüğünü düşünceye teşvik edelim.

Yine bu akşam idrak edeceğimiz mübarek Kadir gecemizde çocuklarımızı yanımıza alarak camiye götürelim. Bayram ve kandillere çok önem vermeli. Bayramların ne demek olduğunu çok iyi bir şekilde çocuklarımıza anlatalım. Yani ibadete özendirmeli, onunla beraber camiye gitmeliyiz.

Bu vesile ile bu akşam idrak edeceğimiz Kadir gecenizi ve yaklaşan Ramazan bayramınızı tebrik eder; hayırlara vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz ederim.

Orhan YAZICILAR


  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array

AKTÜALİTE

Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR Orhan YAZICILAR

Bu Akşam Regaip Kandili

Bu Akşam  Regaip Kandili İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç aylar, bu...

Tüm Fotoğraflar    

  25.01.2021
 

25.01.2021..

İzlenme: 17

   
  22.01.2021
 

22.01.2021..

İzlenme: 24

   
  21.01.2021
 

21.01.2021..

İzlenme: 27

   
  20.01.2021
 

20.01.2021..

İzlenme: 24

   
tula basın tula basın
SAYMAZ KÖŞE YAZILARINA BAŞLIYOR.
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM