Karakter boyutu :
Şehir Hastanesi Nerede Yapılacak ?

Şehir Hastanesi Nerede Yapılacak ?

Tarih 21 Aralık 2017, 17:21 Editör tula basın

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, 2018 yılı merkezi bütçe kanun tasarısının 9. Maddesi hakkında söz alarak konuşma yaptı.

2018 yılı bütçe görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam ediyor. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, şahıslar adına söz alarak konuşma yaptı.

AK Parti hükümetinin ekonomi politikaları hakkında değerlendirmeler ve tespitlerde bulunan Rize Milletvekili Hasan Karal, konuşmasının önemli bir bölümünü Rize’ye ayırdı.

AK Parti iktidarı döneminde Rize’nin ülkenin her tarafında olduğu gibi devasa hizmet ve yatırımlardan hak ettiğini aldığını ve almaya devam ettiğini belirten AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi…

Bu gün görüşmelerini gerçekleştirdiğimiz 2018 yılı bütçesi, Adalet ve Kalkınma Partisi hükûmetlerinin aralıksız olarak gerçekleştirdiği 16’ncı bütçe olup bu, Cumhuriyet hükümetlerinde hiçbir iktidara nasip olmamış rekor niteliğinde bir başarıdır. 

Zira bizler Ak Parti olarak yola çıkarken milletimize yüreğimizi açtık, kadir şinas milletimiz de bizlere yüreğini açarak yola devam dedi. 

Türkiye’de son 16 yılda alınan mesafeler, nabzımızın milletimizin nabzı ile beraber atmasının eseridir. Bu nedenle elde ettiğimiz başarılarımızın tamamı aziz Milletimizin başarısıdır. 

Unutulmamalıdır ki Milletimizin son on beş yılda yapılan seçimlerde partimize ardı ardına zaferler yaşatarak siyasi istikrarı pekiştirmesi, yüksek sürdürülebilir ekonomik büyümenin de önünü açmıştır. 

Adalet ve Kalkınma Partisi, seçim meydanlarında, tutamayacağı sözü vermeyen, insanımızı boş vaatlerle aldatmayan, verdiği sözleri ise sıkı sıkıya takip eden bir anlayışla bu gün gerçekleşen güven ortamını inşa etmiştir. 

Ak Parti hükûmetleri sadece bir partiyi değil, topyekûn siyaset kurumuna olan güveni artırmış ve böylece sivil siyasetin ve demokrasinin zeminini sağlamlaştırmıştır. 

Darbeler, algı operasyonları, ekonomimize yönelik saldırılar, diplomatik gerginlikler, Türkiye’yi durdurmaya yetmemiştir ve yetmeyecektir. 

Türkiye emin ve sağlam adımlarla büyümesini devam ettirmektedir. Ülkemiz ekonomisi son 16 yılda yüzde 5,6’lık büyüme oranı ile Avrupa ortalamasının 2 katı büyümeyi başarmıştır. 

Türkiye böylece tüm algı operasyonlarına ve saldırılara en güzel cevabı rakamlarla vererek geçen yıl bu zamanlar kriz tellallığı yapanları fena halde yanıltmış, ekonomimiz tüm analistleri şaşırtan yüksek bir büyüme performansı sergilemiştir. 

Bu gün görüştüğümüz bütçemiz insan odaklı ve huzuru esas alan, Türkiye’nin geleceğini hesaba katan; büyümeyi, istihdamı, yatırımı destekleyen ve aynı zamanda mali disiplini gözeten bir bütçedir. 

Bütçemizin en önemli özelliği, üçte birinden daha  fazlasının sadece ve sadece  eğitim ve sağlık harcamalarına ayrılan bir bütçe olmasıdır. Sosyal destek harcamaları, tarımsal destekleme projeleri Mahalli idarelerin bütçelerinin artırılması, kamu yatırımlarının ülkemizin rekabet gücünü artıracak olması, büyüme ve istihdamı destekleme açısından çok önemli artışlar sağlamaktadır. 

Bütçemizin bölgemize yansıması adına seçim bölgem Rize’den de şu bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. İktidarımız döneminde Rize’miz ülkemizin her tarafında olduğu gibi devasa hizmet ve yatırımlardan hak ettiğini almış ve almaya devam etmektedir. 

Başta, Doğu Karadeniz’i, Güneydoğu’muza, Kafkaslara, kesintisiz bağlayacak ülkemizin en uzun tüneli olan Ovit Tüneli, Deniz üzerinde inşa edilen ülkemizin 2. Havalimanı, bölgemizi bir ticaret üssü haline çevirecek İyidere Lojistik Merkezi, Güney Çevre Yolu, Salarha Tüneli, Batıpark Projesi, Çayda Organik üretime geçiş projemiz, Dünyaca ünlü Ayder Yaylamızın inşa ve ihya çalışmaları, Turizm sağlık ve alt yapı çalışmalarımız, Karadeniz sahil yolumuz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversite’mizin ve  Çaykur’umuzun devasa yatırımları, yine deniz dolgusu üzerine planladığımız şehir hastanesi projemiz, Organik Sanayi bölgemiz gibi birçok başlayan, devam eden ve sonuçlanan projeleri bir Dünya Lideri çıkarmış güzel Rize’mize kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz. 

Dünyanın en pahalı arazisini kendisine vatan edinmiş bir milletin evlatları olarak Milli birlik ve bütünlük içerisinde farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek; Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet, inanç ve kararlılığıyla omuz omuza verdiğimiz takdirde ne atalarımıza dil uzatma küstahlığını gösteren körfezin kendini beğenmiş riyakar soytarıları, ne toprakları ellerinden alınmış mazlum Filistin halkına destek veren ülkelere aba altından sopa gösteren firavun döneminin günümüzdeki aktörleri, ne de içimize fitne sokarak İslam Ümmetini birbirine düşürmeyi amaçlayan ad ve künyelerinde bolca Allah lafzı bulundurarak sinsi emellerine kilitlenmiş şeytanın gayr-i meşru çocukları bizlere zarar veremeyecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın bugünlerimizden daha hayırlı ve verimli olmasını diliyorum. 2018 yılı bütçemizin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını yüce yaratıcıdan niyaz ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.


 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

SİYASET

Hasan Karal: Milletimizin Asaletini Bir Kez Daha Gördük

Hasan Karal: Milletimizin Asaletini Bir Kez Daha Gördük Bir grup milletvekili ile beraber Bangladeş’e giden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Myanmar’da gördükleri z...

Başbakan Yıldırım: Hazine KİT'lere kadro verecek

Başbakan Yıldırım: Hazine KİT'lere kadro verecek Başbakan Yıldırım, "Buradaki (KİT'ler) çalışanların devlet merkezi birimlerdeki memur veya kamu işçisi gibi düş...

Tüm Fotoğraflar    

  13.08.2020
 

13.08.2020..

İzlenme: 4

   
  12.08.2020
 

12.08.2020..

İzlenme: 29

   
  11.08.2020
 

11.08.2020..

İzlenme: 32

   
  10.08.2020
 

10.08.2020..

İzlenme: 31

   
 •  
 •  
 •  

 • Bugün haber eklenmedi.

 • Son 7 gün haber eklenmedi.

 • Bu ay haber eklenmedi.
tula basın tula basın
‘’ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’’!...
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM

   


KİRALIK EV